Okuvaryum

ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ YENİ NESİL UYGULAMA GELİŞTİRDİK

Native iOS ve Android Geliştirme | Danışmanlık

TEKİL KULLANICI

500K+

Uygulama Mağazası Puanı

4,6

Geliştirme Sürecİ

4 Ay

İş Ortaklığı

Türkiye’nin en önemli dijital eğitim altyapıları firması Globed.co ile iş ortağı olduk. Çevrimiçi eğitim kaynaklarını eğitim kurumlarıyla paylaşan Globed.co, dijital kaynakların öğretim sistemleriyle başarılı bir şekilde bütünleştirilmesini sağlar.

Amaç

Milli eğitim müfredatını kapsayan; eğitici, öğretici ve eğlenceli bir e-learning altyapısına sahip; okullar için web portal ile mobil uygulama, son kullanıcılar için ise mobil uygulama geliştirmeyi amaçladık.

Swift

Kotlin

Angular

Node JS

Symfony

Go Lang

AWS Cloud

Docker

AWS Lambda

AWS EC2

AWS S3

AWS Cloud Formation

Yaklaşım

Platformun özgünlüğünü yerel bileşenlerle bir araya getirerek hedef kitlemize özel bir performans tasarımı planladık. KVKK kanunlarını gözeterek bulut (cloud) teknolojisinin tüm faydalarını yansıttığımız en uygun altyapıyı oluşturmayı hedefledik. Geliştirdiğimiz mobil uygulama aracılığıyla hedef kitlemizin 230’dan fazla çocuk kitabına ulaşımını sağladık.

Sonuçlar

Geliştirdiğimiz mobil uygulama ile COVID-19 döneminde, sadece 2 aylık bir sürede 300 bin tekil kullanıcıya ulaşmayı başardık. Kullandığımız Serverless yapı sayesinde problemsiz bir altyapı sunduk. Ortalama 40 dakika kullanım süresine ulaşarak etkileşim yönünden de başarılı sonuçlara imza attık.

tr_TRTürkçe