Yemek.com

Veriyi Akıllıca Kullanarak Kişiselleştirilmiş Tarifler Sunduk

Xamarin iOS ve Android Geliştirme | Danışmanlık

TEKİL KULLANICI

1M+

Uygulama Mağazası Puanı

4,8

Geliştirme Sürecİ

6 Ay

İş Ortaklığı

Türkiye’nin en büyük mobil yemek sipariş platformu Yemeksepeti.com’un yemek tarif sitesi yemek.com ile iş ortağı olduk. Kişilerin isterlerse tariflerini paylaşabildikleri isterlerse de okuyucu olarak ziyaret edebildikleri bu web sitesi, onlarca yemek kategorisinde binlerce tarif sunarak ‘yemek tarifi’ konusunu başarıyla dijitale taşıyor.

Amaç

Web sitesindeki kullanıcı deneyimini mobil uygulamaya entegre ederek web sitesinin verileriyle senkronize bir şekilde çalışan ve farklı mobil platformları hedeflemek için Microsoft Xamarin Cross-Platform aracını kullanarak iOS ve Android uygulamarını hayata geçirdik.

Xamarin

AWS Cloud

Yaklaşım

Platformun özgünlüğünü yerel bileşenlerle buluşturarak hedef kitlemize özel bir performans tasarımı gerçekleştirdik. Kullanıcıların uygulamayı nerede ve ne zaman kullandıklarını anlamak ve davranışlarını analiz etmek için Firebase analizlerinden faydalandık. SCRUM geliştirme sürecini takip ederek mobil uygulamanın Android ve iOS sürümlerini hazırladık.

Sonuçlar

Geliştirdiğimiz mobil uygulama ile 1 milyon tekil kullanıcıya ulaşmayı başardık. Uygulamayı kullanan kişilerin yaptıkları puanlamarla uygulama mağazasından 4,8 puan aldık. Üstelik bu başarılı projeyi 6 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirdik.

tr_TRTürkçe