Xamarin Native iOS ve Android
Geliştirme | Danışmanlık

3M

Tekil Kullanıcı

4,8

Uygulama Mağazası
Puanı

6

Aylık Geliştirme
Süreci

İş Ortaklığı

Türkiye’nin en büyük mobil yemek sipariş platformu Yemeksepeti.com’un yemek tarif sitesi yemek.com ile iş ortağı olduk. Kişilerin isterlerse tariflerini paylaşabildikleri isterlerse de okuyucu olarak ziyaret edebildikleri bu web sitesi, onlarca yemek kategorisinde binlerce tarif sunarak ‘yemek tarifi’ konusunu başarıyla dijitale taşıyor

Amaç

Web sitesindeki kullanıcı deneyimini mobil uygulamaya entegre ederek web sitesinin verileriyle senkronize bir şekilde çalışan ve farklı mobil platformları hedeflemek için C# gelişim becerilerinden faydalanacakları tek bir araç seti oluşturmayı amaçladık.

Teknolojiler

Front-end

xamarin

Xamarin

android

Android

ios

IOS

ibm

IBM Cloud

Back-end

android

Android

ios

IOS

ibm

IBM Cloud

Yaklaşım

Platformun özgünlüğünü yerel bileşenlerle buluşturarak hedef kitlemize özel bir performans tasarımı gerçekleştirdik. Kullanıcıların uygulamayı nerede ve ne zaman kullandıklarını anlamak ve davranışlarını analiz etmek için HockeyApp analizlerinden faydalandık. SCRUM geliştirme sürecini takip ederek mobil uygulamanın Android ve iOS sürümlerini hazırladık.

yemekcom
yemekcom
yemekcom
yemekcom

Sonuçlar

Geliştirdiğimiz mobil uygulama ile 3 milyon tekil kullanıcıya ulaşmayı başardık. Uygulamayı kullanan kişilerin yaptıkları puanlamarla uygulama mağazasından 4,8 puan aldık. Üstelik bu başarılı projeyi 6 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirdik.

XX, Yemek.com Dijital Pazarlama Uzmanı

Yemek tarifi konusunu kişiselleştirerek faydalı ve kullanıcı dostu bir mobil uygulama geliştirdik. Böylece kullanıcılarımıza leziz bir deneyim yaşatmayı başardık